Haradinaj e pranon: Ju kemi rrejt per VIZA, ska deri ne vitin …

0
316

Nuk viza deri ne vitin 2020-të, te paktën kështu u tha ne Amerike, kjo po ndodh pasi politikanet e vendit nuk po arrijnë të përmbushin kriteret për viza.

Demarkacioni po del te jete kriteri kryesore për liberalizimin e vizave, dhe për ketë ende nuk ka një zgjedhje nga politika Kosovare..

Kryeministri u takua me këshilltarin kryesor te Trump, dhe ai i është lutur Haradinajt qe te kalojë demarkacioni ketë muaj.

Kryeministri Haradinaj si duket shumë shpejt do e pranon se nuk do të ketë viza deri në 2020.(Kliko poshtë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here