Armend Zemaj: Vazhdon rrugen e ibrahim Rugoves . takon mbesën e presidentit amerikan Eisanhower, i dhuron flamurin Dardan

0
246

Armend Zemalj publikon disa foto nga vizita qe po e ban ne Amerik ku edhe eshte takar me nje mike te kosoves mbesën e presidentit amerikan Eisanhower, i dhuron flamurin Dardan .
ku edhe ai e ban nje postim ne facebook e ti

Postimi i plotë:
Një takim miqësor me miken e Kosovës dhe shqiptarëve znj. Mary Jean Eisenhower, presidente e organizates ndërkombëtare “ People to People”.
Vlerat përendimore janë pikë takimi i përbashkët, njeherit rujatja dhe avancimi i miqësisë në të mirë të Kosovës dhe qytetarëve tanë. Znj. Eisanhower është mbesa e presidentit Amerikan, Gjeneralit Eisanhower. Në interesimin e saj për Kosoven kisha knaqësin ti dhuroja një shënjë simbolike të falmurit Dardan si spjegim për historin tonë dhe synimin që të jemi pjesë e botës demokratike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here