Ekskolzive Fisnik Ismaili : (vido) dikur fliste për Albin Kurtin sikur për një profet pse tani flet ndryshe thot se …

0
303

Kur Fisnik Ismaili fliste për Albin Kurtin sikur për një profet

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, dje e cilësoi zgjedhjen e Albin Kurtit kryetar të VV’së si humbjen më të madhe në historinë e partisë.

Ismaili, në një shkrim në llogarinë e tij në Facebook, akuzoi të hënën Vetëvendosjen për arrogancë, për mungesë të demokracisë e për mungesë të vetëkritikës.

Por, teksa tash është pozicionuar kundër Kurtit në VV, sikurse shumë anëtarë të tjerë, përfshirë ish-sekretarin organizativ, Dardan Molliqaj, dhe ish-kryetarin Visar Ymeri, Ismaili vetëm një muaj më parë ka folur fjalë të mëdha për “babën” e VV’së.

“Albini, aq është parimor, aq i ka qëndrimet e forta, sa që edhe ndryshimi i kohërave, i regjimeve, i krejt, atij s’mund t’ia ndryshojë parimet të cilat i ka, që është veti shumë e mirë”, ka thënë Ismaili, në RTV Dukagjini, në dhjetorin e vitit që lamë pas.

“Por, në anën tjetër, mendoj se duhet pak të relaksohet Albini, pak të lëshohet”, është shprehur ai.

(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ???)
Pas naj 3 apo 5 sekonda dot happet vido e fisnikut

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here