Milaim Zeka : Zeka ‘godet’ Vetëvendosjen kurgja AAK e PDK …

0
304

Deputeti nga Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook për ngjarjet e fundit në Vetëvendosjes, shkruan IliriaOnline.com

Zeka ka thënë se asnjëherë nuk i ka kuptuar anëtarët e VV-së, të cilët kanë ofenduar të tjerët. Madje Zeka ka thënë se kohëve të fundit kjo parti ka përdorur edhe dhunë fizike.

Shkrimi i plotë i Milaim Zekës:

Vetem nje sen kam deshire me dite?

Pse na shajshin qeta jaranat e VV-se?! Kurr nuk i kam kaptu, apo vetem se e kan pas ba tradite. O bre çka thojshim, e çka shkrujshum, veq kur u turrshin klav-klav, e nuk lashin gja pa na thane. Besa fillune edhe me qite grushta e shkelma.

Vetem komunizmi dhe talibanizmi i mendimit nuk e pranojne kritiken. Partia politike nuk ashte lis, as dardhe, po nje diçka qe perbehet nga individid te mire e te keqinje. Partia ashte si nje autobus urban. Gjithekush paguan bileten e vet, edhe gjithkush shkon ne destinacionin e vet.
Te VV-ja as nuk ka pas bileta, as destinacion. Kogja ngat per do sene ua bane AAK-ja dhe PDK-ja…!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here