Atë qe e beriti nuk harroi askush! Ky është Shantazhimi e kërcënimi i Hashim Thaçit që i bëri Presidentit Rugova (Vido)

0
336

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi dikur kishte deklaruar se do të dënohet ish-presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova, për shkak të dialogut që kishte nisur me kasapin e Beogradit Slobodan Millosheviç.

Thaçi në një bisedë telefonike për Televizionin Shqiptar, me rastin e takimit të Rugova, me kriminelin serb, Milloshoviç kishte thënë që “vëprimet të tilla antikombëtare të Rugovës do ti dënojmë rënd”.

Ndërkaq nga vdekja e tij, Thaçi ka shkuar çdo përvjetor tek varri i Rugovës për të kujtuar të bëmat e tij për vendin. Ngjashëm kishte vepruar edhe sot.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Për më tepër shikojeni videon në vazhdim:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here