Hashim Thaçi : dënon gjuhën e përdorur ndaj Abasadorit Delawie

0
213

esidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se Kosova është shtet demokratik, ku liria e shprehjes sipas tij, nuk duhet të degradojë në fyerje, veçanërisht ndaj ambasadorit të SHBA-së.

Ai këto komente i ka bërë në profilin e tij në Facebook.

epublika e Kosovës është shtet demokratik, ku liria e shprehjes është e garantuar me kushtetutë. Shprehja e mendimit të lirë nuk duhet të keqpërdoret dhe të degradojë në fyerje, aq më tepër ndaj ambasadorit të shtetit, me të cilin kemi miqësi të përjetshme”, ka shkruar Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here