Ish gazetarja Arbana Xharra: vjen me deklaratë tronditëse për Ivanoviqin

0
193

Ish gazetarja, Arbana Xharra, ka folur për diskutimet që krijohen në opinionin publik pasi ndodh ndonjë vrasje. Sipas Xharrës kur ndodh ndonjë vrasje reagojnë dy grupe njerëzish, njëri grup e përdor për synime politike ndërsa grupi tjetër përbëhet nga vetë dorasi, por që akuzon të tjerët për ta fshehur vetën.
“Këtë e bënë Millovan Drecun kur akuzon Kadri Veselin dhe shqiptarët se janë në dijeni për atentatin qyqar ndaj Oliverit. Këtë metodë përdor Drecun sa herë kur e heqin qafe ndonjë kundërshtar – ai pra i cili morri pjesë si “gazetar” me çetat paramilitare që dogjën Kosovën dhe bënë gjenocidin në 1999-en”, shkruan Xharra, transmeton Express.

Ajo beson se Ivanoviqi nuk është eleminuar nga shqiptarët. Konsideron se tradita e vrasjeve nga shteti serb po vazhdon edhe sot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here