Premier Agim Boka & Zymer Kurti – Lulzoj Fusha

0
693

Te ylber shabani ne davidovcë me rasit e dit lindje se ylber nje nejt per qef . agim boka e zymer kurti .
Vido e kemi ma posht ne fund

gim Boka është një këngëtar i njohur. Agim Boka është një rapsond i mirënjohur në trojet Shqiptare. I lindur në fshatin Greiqevc komunës së Suharekës, Agim Boka i këndon gjithë heronjve dhe dëshmorëve të Kombit Shqiptar, po ashtu dhe këngë arshkije dhe popullore. Ndër shumë kënget që këndon Agim Boka është më e kerkuar kënga “Reqakut”.

Më datë 27 Maj 2015, Agim Boka & Haki Godanci publikojnë videoklipin “Kenge Per Skender Salihaj”.

Më datë 28 Maj 2016, Agim Boka & Haki Godanci publikojnë videoklipin “Per Nazmi Uksmajli”.

Më datë 22 Gusht 2016, Haki Godanci & Agim Boka publikojnë videoklipin “Këngë Për Dëshmorin Milaim Beha”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here