Ramush Haradinaj merr nje mesazh nga Kryetari SHBA Donallt Tramp

0
363

Sod Kryeministri i Ramush haradinaj ka publikuar ne profili e ti qe ka marr nje mesazh nga Donallt Tramp Kryetari i shtetve te Bashkuar te Amerikes . ky ku me Gezim e ban te ditur ket jam ne profilin e tin
ja edhe postimi i ti i plot i kryministri
ne facebook

Sot, pata nderin e veçantë të pranoj urim për festat e fundvitit nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Ky urim është edhe një konfirmim i miqësisë së përhershme të Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Sot, po ashtu, kam pranuar telegram nga Sekretari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, në të cilin, ai më falënderon për mbështetjen personale, por edhe institucionale të shtetit të Kosovës në luftën kundër terrorizmit dhe radikalizmit.
Qeveria dhe populli i Kosovës do të jenë çdoherë krah Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
RH

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here