“Mashtrues”. Berat Buzhala, nuk len gja pa i thane Hashim Thaqit.

6
9118

Sod Gazetari e publicisti i njohur Berat Buzha ska lan gja pa than per Presidenti Hashim thaqin

ket e shkrujti berat buzha ne profilin e ti sod
ky eshte postimi i ti plot

Mashtrues,
Ti ke qene politikani kryesor shqiptar i Kosoves qe sa here e ke pase punen pick i ke thirre ambasadoret e huaj per me te ndihmu.

Ti ke qene politikani kryesor shqiptar i Kosoves qe e ke godite Isa Mustafen e Albin Kurtin qe po dojne me e prishe miqesine e Kosoves me Ameriken dhe Bashkimin Evropian.

Ti ke qene politikani kryesor i Kosoves qe per interesa tuja personale ju ke dhene kontrata miliardeshe amerikaneve, Bechtel’it, ne emen te miqesise me Ameriken.

Ti ke qene politikani kryesor i Kosoves qe sa here ke bo kompromise politike me Beogradin, ke ardhe ne Kosove e ke thane qe kete po e ben ne marreveshje m SHBA dhe BE.

E TASH? Po perzihen ne punet tona te beendshme a? Ti i ke ftu me u perzi. Ti i ke mesu me u perzi. Krejt kete e ke bere per m’i mbulu aferat korruptive.
Mashtrues.

6 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here