adhurus e Ibrahim Rugoves e bajn edhe ket

0
347

Besnik Martinaj, nga peja por qe jeton dhe vepron ne Zvicer, ne qytetin e Luzernit, ka ba nji tatu qe nuk e ka asnji shqipetar deri tani. Ne jemi mesuar te shohim tatu shume figura historike e me se shepshti Gjergj Kastrioti Skenderbeu. Por edhe personazhe te famshme dhe figura fetare dhe simbole identiteti.

Por i veqant ne kete drejtim asht treguar Besniku. Ai siq shihet edhe nga tatuja, ideol e ka ish presidentin e kosoves Ibrahim Rugova. Dhe per ta mbajtuar gjithmone afer ideollin e vet, ai ka bere nje tatu me imazhin e ish presidentit. Afrim Firaja si artist qe e ka punu kete imazh, e ka publikuar foton dhe pelqimet dhe komentet e lavdatat kane qen te jasht zakonshme. Me qindea e mira pelqime. Komente me qinda e mira shperndarje ne internet.

Shiko kete punim dhe disa tatu tjera Te Besnikut apo siq njihet me nofken “Djali i Mon Sokolit”:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here