Arbana Xharra – këshilltarja e Kadri Veselit nuk i ka kursyer kritikat ndaj kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj

0
256

Edhe këshilltarja e Kadri Veselit nuk i ka kursyer kritikat ndaj kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj për mos dhënien e vizës nga ana e ambasadës së SHBA-ve në Kosovë.
Në një postim në Facebook, ajo ka shkruar se mos dhënie e vizës kryeministrit Haradinaj për të marrë pjesë në lutjet e mëngjeshit në Amerikë është një fatkeqësi për Kosovën.

Ky është komenti i saj i plotë në Facebook:

“Amerika na e dha mesazhin e qarte, a mos keni prite qe tash e tutje edhe ne “shëtitje” nëpër Ëashington ju dërgon?! Fatkeqësia këtu nuk është qË kryeministri Ramush Haradinaj dhe te tjeret pas tij qe mund te mos marrin viza, por izolimi i tere Kosoves, stagnimi ne fazen me te rendesishme te saj. Nuk ju ben proamerikan nje flamur ne tavolinat e juaja te punes, e as deklaratat patetike se jeni me SHBA, kur veprimet i keni kunder aleatit tane me te madh. Kujtojeni 1998/1999 kush ju doli krah?! Kush na shpetoi nga gjenocidi? Amerika! Kush ishte aleati i UÇK-se kunder forcave militare te Millosheviqit, Amerika! Sot keni zgjedhe me permbyse gjithe ate mbeshtetje gjithe ate aleance. Edhe po cuditeni pse nuk po merrni viza?!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here