Premier 2018 Rifat Berisha ne Muzeqin te shtimes

0
741
Nkosove

Ne Muzeqin te komunesh se shtime te sali Bislimi
ku i mbledhi gjith keta rapsodet
ku tha qe .
Jemi mbledh per mi kendu Kosoves , dhe promovu kenget qe e kan mbajt Shqiptarine gjate gjithe historise tone,asnjehere nuk do ndalemi per t’ju kenduar dhe nderuar veprat e heronjeve tane, qe dhan jeten qe ne sot të jetojme të pavarur.
Me miqë ndertohet kombi dhe shtepia !

ku ne ket nat kem musafir shum shok e dashamir

Startuam vitin 2018 , te bashkuar per ti kenduar Kosoves , Shqiperise dhe vlerave Perendimore të vendit tone, na nderuan shum miqe te ardhur nga Gollaku , Peja , Deqani , Prishtina , Vitia , te gjithe miqet me aktivitet dhe te angazhuar per shtetin tone të ri, ruajtjen kultivimin dhe promovimin e vlerave Perendimore mbi të cilat Shteti yne duhet të ndertohet.
Dua ti flm te gjithe per pjesmarrjen dhe atmosferen e krijuar, e ne veqanti , Shefki Hamdi Abdullahu, Rifat Berisha , Fatmir Rashiti, Enver Rrustemi, Bajram Fetahu, Fehmi Hysenaj ,Berat Fazlija,Bekim Demaj.
Zoti bekoft Kosoven bashk me miqet e mi të Çmuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here