Vjosa Osmani Takohet me Abasadorin z.Ruairí O’Connell

0
265

vjosa Osmani edhe Abasadori e Mbretërisë së bashkuar jam taku me eddhe biseduan per fuqizimin e diplamacisë parlamentare si edhe per hapat e duhet qe do ti marrin diten ne vijim

ky eshte postimi i fundi i vjosa osmanit qe ka ba te ditur ket

Sot në Kuvendin e Kosovës prita Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, z.Ruairí O’Connell. Diskutuam për rolin e Komisionit për Punë të Jashtme në fuqizimin e diplomacisë parlamentare, si dhe për hapat që duhet të ndërmerren drejt mbrojtjes dhe fuqizimit të shtetësisë së Kosovës dhe të raporteve me partnerët tanë ndërkombëtarë. 🇽🇰🇬🇧

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here