Milaim Zeka – thot Moti ju kam pas tregu per do te VV-se

0
345

Siq duket ato qka i kam than milaim zeka po dalin per vv sod ai ka ba te ditur shum gjera te vv ne postimi e ti ne facebook

Postimi i ti ne fb

Moti ju kam pas tregu per do te VV-se
Te vetmin konflikt dhe kundershtim me disa krere te VV-se e kame pasur per sjelljen fashiste qe e benin ndaje kundershtareve te tyre, dhe per mendimin taliban qe kishin. Ne momentin qe mendoje ndryshe, ta zeme per demarkacionin, per respektimin e shtetit te Kosoves, per Flamurin shteteror, per Kushtetuten, more edhe per futbollin, e tu qojshin me sha, me fy, me poshteru, e besa edhe me kercenu.
Keta bishtat e cigareve te VV-se nuk me shqetesonin, ama kur kreret e VV se mbeshtetshin akcionin e gjuajtjes me veze, edhe te akteve te tjera te dhunes, sigurishte qe perpos shqetesimit, duhej edhe te reagoja.
Kreret e VV-se krimin me te madh e kane ba me mbjelljen e dhunes si arte komunikimi, qofte ne Parlament, qofte ne media, qofte ne rrjetet sociale.
Krimi i dyte eshte sjellja ndaj policise te Kosoves, te cilet trajtoheshin tamam sikurse policia e Millosheviçit.
Edhe per drejtesi, gjithmone kane luftuar per drejtesi selektive. Kane luftu per çkapjen e shtetit, po ama me kap ata. E une kam qene kunder kapjes te shtetit nga politika.
E nejse, per mos me e zgjate, çka ka mbjelle Hashim Thaçi, tash po e korr. Çka u ka ba VV kundershtareve, tash po ja bane vetit.
As hasmit ma te madh nuk bane me ja ba nje te padrejte, kane thane te paret tane. Politika e VV-se, po i kthehet ne bumerang…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here