Haradinaj ka me ua nxi jetën sekserëve që blejnë e shesin rrymë.Thot Matoshi

0
290

Matoshi: Haradinaj ka me ua nxi jetën sekserëve që blejnë e shesin rrymë.
Halil Matoshi thotë se kryeministri Ramush Haradinaj do t’ua nxijë jetën sekserëve që blejnë e shesin rrymë elektrike në disfavor të prodhimit vendor. Ai bën të ditur se çmimi i rrymës nuk është rritur për asnjë cent. Rrymë do të ketë, thotë Këshilltari i Haradinajt

Kryeministri Haradinaj, sekserëve që blejnë e shesin rrymë elektrike në disfavor të prodhimit vendor, pra një grushti individëve, ka me ua nxi jetën – për me ua zbardhë dy milionë kosovarëve! Ndërsa mediat që u ka humbur sensi i luftës për të vërteten i ftoj për ballafaqim me faktet! Le të dihet: Nuk është etike të shpifet kinse një qytetar x prej dy milionëve pretendon se është rritë çmimi i rrymës elektrike. 1. Çmimi i rrymës nuk është rritë për ASNJE CENT dhe këtë e ka parandalu Kryeministri. 2. Ndërprerjet sëfundi janë pasojë e prishjeve teknike ngase po prodhohet në KEK me kapacitete të plota…3. Rrymë ka me pasë! Kosova nuk është më ajo e para 11 shtatorit!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here